flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

31.10.2016

      Додаток 2  до рішення зборів
                                                                             суддів Тернівського районного
                                                                             суду м. Кривого Рогу
                                                                             від  04.09.2015 №14
 
                                                                             “ЗАТВЕРДЖЕНО”
                                                                               Рішенням зборів суддів
                                                                              Тернівського районного  суду
                                                                              м.Кривого Рогу
                                                                              “ 04”  вересня  2015 року №14
 
 
 
Засади використання
автоматизованої системи документообігу суду
у Тернівському районному  суді м.Кривого Рогу
 
                  зі змінами відповідно рішення зборів суддів від 30.09.2015 року №15
                    зі змінами відповідно рішення зборів суддів від 14.12.2015 року №21
                 зі змінами відповідно рішення зборів суддів від 04.01.2016 року №1
                зі змінами відповідно рішення зборів суддів від 15.02.2016 року №2
                                      зі змінами та доповненнями відповідно рішення зборів суддів  від 18.03.2016 №3
                                     зі змінами та доповненнями відповідно рішення зборів суддів  від 18.04.2016 №4
      зі змінами відповідно рішення зборів суддів  від 30.05.2016 №5
      зі змінами відповідно рішення зборів суддів  від 28.07.2016 №6
               з доповненнями відповідно рішення зборів суддів  від 31.10.2016 №8
 
 1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Тернівському районному суді м.Кривого Рогу ( далі- суд) розроблено відповідно до п.п. 1.4.9. п.1.4 Розділу 1,  п.п. 2.3.10 -2.3.19  п.2.3 Розділу 2 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України № 25 від 02.04.2015 року (далі - Положення) та  враховуючи вимоги Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу  адміністративного судочинства, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді АР Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України № 173  від 17.12.2013 року.
 2.Цими Засадами визначаються повноваження зборів суддів Тернівського  районного суду м.Кривого Рогу ( далі – суд) з питань стосовно функціонування автоматизованої системи документообігу суду, особливостей розподілу справ між суддями.
3.Засади враховують можливість здійснення суддями функцій з відправлення правосуддя з урахуванням штатної чисельності суддів, раціонального використання робочого часу як з метою належної підготовки суддів до розгляду  судових справ, так і з метою виконання повноважень, що безпосередньо не пов’язані з відправленням правосуддя ( проведення узагальнень судової практики, здійснення адміністративних повноважень, тощо).
4.Інші питання,що стосуються формування колегій, а також здійснення автоматичного розподілу справ та функціонування автоматизованої системи документообігу, що прямо не врегульовані цими Засадами, регулюються Положенням,наказами керівника апарату суду про визначення функціональних  обов’язків та прав  користувачів автоматизованої системи документообігу суду.                                  
5.В Тернівському  районному суді м. Кривого Рогу автоматизований розподіл судових справ здійснюється між усіма працюючими суддями, з урахуванням  спеціалізації  слідчих суддів та спеціалізації здійснення  кримінального провадження щодо неповнолітніх.
  5.1.  На суддів Квятковського Я.А., Демиденко Ю.Ю., Лиходєдова А.В. покладено обов’язок слідчого судді  з 10 липня 2016 по  01 січня 2017 року, включно.
          
         Автоматизований розподіл кримінальних клопотань:про  обрання, зміну запобіжного заходу та продовження строків тримання під вартою, проведення обшуку, виїмки;про розкриття  інформації що містить  банківську таємницю, надання дозволу  на проведення ревізії, продовження терміну ревізії  тощо  проводиться між слідчими суддями  за один  робочий день до початку відпустки  слідчого судді.
 
       У разі якщо слідчий суддя, наміряний перебувати у нарадчій кімнаті за іншою судовою справою більше 24 годин, помічник судді надає керівнику апарату суду службову записку, та до АСДС КП Д-3 вносяться зміни до гілки спеціалізації слідчого судді для не проведення розподілу справ, розгляд яких відноситься до повновжень слідчого судді. 
         
  5.2.   З 1 жовтня 2015 року суддя Лиходєдов А.В., здійснює кримінальне провадження щодо неповнолітніх та клопотання в порядку виконання судових рішень по кримінальним справам відносно неповнолітніх. У разі  відсутності  Лиходєдова А.В. та у випадку коли його участь є неможливою на підставі ст. ст.75-76 КПК призначити суддю Демиденка Юрія Юрійовича  уповноваженим на розгляд  таких  проваджень і клопотань з 19.04.2016.
            У зв'язку з наданням та перебуванням у відпустках суддів Демиденко Ю.Ю. та Лиходєдова А.В., призначити суддю Мельника Ю.П. тимчасово уповноваженим для здійснення розгляду  кримінальних проваджень і клопотань в порядку виконання судових рішень по кримінальним провадженням стосовно неповнолітніх з 31.10.2016 року по 17.11.2016 року, включно.
    
 6. Рішенням  зборів суддів від 22.05.2015 р.№ 9  введено в дію з 25 травня 2015 року коефіцієнти складності справ та матеріалів, які розглядаються в порядку КПК, ЦПК, КАС та КУпАП України в наступній редакції:
 6.1. Коефіцієнти складності справ та матеріалів кримінальної юрисдикції встановлено на рівні від 1 до 6.
      Додатково відповідальний працівник апарату суду за розподіл проваджень (справ) та матеріалів кримінальної юрисдикції  застосовує  поточний коефіцієнт складності самої справи, незалежно від її категорії, якщо у справі
- 2-є і більше обвинувачених, то коефіцієнт збільшується на число цих осіб, яке перевищує 1, це вживати також по кількості потерпілих;
- обвинувачений неповнолітній, або більше неповнолітніх, то коефіцієнт збільшується на число цих осіб;
- обвинувачений, або більше під вартою, то коефіцієнт збільшується на число цих осіб;
- скарга на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора  подана від 2-ох і більше осіб, то коефіцієнт збільшується на число цих осіб, яке перевищує 1.
    6.2.Коефіцієнти складності справ та матеріалів, які розглядаються в порядку ЦПК та КАС
України  встанолено на рівні від 1до 4;
Додатково, відповідальний працівник апарату суду за розподіл справ та матеріалів цивільної та адміністративної юрисдикції, застосовує  поточний коефіцієнт складності самої справи, незалежно від її категорії, якщо у справі
- позивачів і відповідачів,  більше 2-х, тобто, поточний коефіцієнт складності збільшується шляхом додавання з урахуванням кількості позивачів і відповідачів, що перевищує показник 2 (1 позивач – 1 відповідач)
     6.3.Коефіцієнти складності справ та матеріалів, які розглядаються в порядку, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлено на рівні від 1до 3.
 
7. Особливості  проведення автоматизованого розподілу справ та
матеріалів, які підлягають передачі   раніше визначеному у судовій справі
головуючого  судді у випадку його відсутності.
 
  7.1.    Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються судові справи та матеріали  передбачені  у підпунктах 2.3.43 – 2.3.46 пункту 2.3   Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
     Результатом розподілу судової справи шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді є протокол передачі судової справи раніше визначеному складу суду , що створюється в автоматизованій системі уповноваженою особою апарату суду відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ, який роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
    7.2.   У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність,  інші випадки відсутності, при наявності наказу голови суду), у випадках  передбачених підпунктами 2.3.44 – 2.3.46 пункту 2.3 Положення,  такі судові справи та матеріали, крім справ та матеріалів  що надійшли для вирішення питання:
- про прийняття додаткового судового рішення;
 - роз’яснення судового рішення;
- заяви про забезпечення позову, доказів;
- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження справи  - підлягають повторному автоматизованому розподілу  за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду ( особи, яка виконує його обов’язки) між суддями, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій, з урахуванням дотримання правил поєднання судових справ.
Електронний примірник такого розпорядження вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.
8. У разі  якщо на розгляд суду надійшла  аналогічна позовна заява де вказана більшість тих самих учасників, що є і в первісному позові, а також має аналогічний з первісним позовом об’єкт її розподіл  здійснюється  шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді у провадженні якого перебуває судова справа чи питання про відкриття провадження ще не вирішено.
 9. Особливості проведення автоматизованого розподілу справ та матеріалів, які підлягають  реєстрації та / або розгляду в неробочі дні.
     9.1.  Судові справи, які відповідно до чинного законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду у неробочі дні (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові  справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо), підлягають реєстрації та розподілу в автоматизованій системі документообігу суду у неробочий день шляхом внесення відповідної  інформації до табелю роботи суддів в програмі «Д- 3», відповідальними працівниками та розглядаються суддями, яким  ці дні встановлено робочими, з урахуванням даних табеля обліку робочого часу суддів та пункту 2.3.3 Положення, відповідно до наказу голови суду або  рішення зборів суддів.
 
10Особливості проведення розподілу судових справ, які за законом мають
розглядатись невідкладно у разі обставин, які не уможливлюють
функціонування автоматизованої системи.
 
    10.1.   У разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно (пов’язані з виборчим процесом, про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження,клопотання про  надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється за письмовим розпорядженням голови суду (особи, яка виконує його обов'язки) згідно черговості  суддів, з урахуванням даних табеля обліку робочого часу суддів та пункту 2.3.3 Положення, яке не пізніше наступного дня (після відновлення роботи системи) заноситься до автоматизованої системи документообігу суду.
      Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, які унеможливлювали  функціонування автоматизованої системи реєстрація ОСК проводиться  шляхом внесення даних  безпосередньо особою апарату суду відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ, даних ОСК та розподіл справи відповідно до письмового розпорядження голови суду  шляхом  створення протоколу справи між суддями у неавтоматичному режимі, який  роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
 
11.Засади використання автоматизованої системи документообігу суду затверджуються рішенням зборів суддів та вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
12. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують  відповідні зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду.
     Засади використання документообігу суду ( зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи  та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.»
 
Керівник апарату Тернівського
районного суду м. Кривого Рогу                     

Я.М.Стрельцова