Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тернівський районний суд міста Кривого Рогу ухвалив рішення щодо особи, яка вчинила розбій та замах на зґвалтування, перебуваючи в стані неосудності.
Суд постановив застосувати до особи, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння, перебувала в стані неосудності, примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з надання психіатричної допомоги із посиленим наглядом.
Суд встановив, що наприкінці березня цього року, чоловік напав на жінку біля річки Бурулька, яка розташована неподалік зупинки «Інтернат» Тернівського району. Зірвавши з шиї потерпілої золотий ланцюжок, чоловік намагався зняти з руки золоті каблучки. Потерпіла пручалася та кликала на допомогу, за що отримала від обвинуваченого не менше трьох ударів по голові. Коли чоловік не отримав можливості заволодіти каблучками потерпілої, вирішив зґвалтувати потерпілу орогенітальним шляхом. Але поблизу з місцем злочину з’явився автомобіль патрульної поліції, тож чоловіку не вдалося довести свій злочин до кінця і він втік з місця злочину.
В ході судового розгляду суд встановив, що чоловік перебуває на обліку у лікаря психіатра з 1997 року та є особою, до якої раніше застосовувалися примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні із посиленим наглядом за вчинення зґвалтування та умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження. Згідно висновку судово-психіатричної експертизи обвинувачений в період, що відноситься до інкримінованого йому діяння страждав й на теперішній час страждає на хронічне психіатричне захворювання у формі шизофренії параноїчної та потребує застосування щодо нього примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні з посиленим наглядом.
Додаткова інформація:
Відповідно до ч. 2 ст. 19 КК України, особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого цим Кодексом, перебувала в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки не підлягає кримінальній відповідальності. До такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру.
Згідно до ст.92,93,94 КК України, примусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов'язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.
Прессекретарка суду Любов КОВАЛЄВСЬКА