flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Смертельний випадок на шахті «Гвардійська»: вирок Тернівського районного суду

21 червня 2024, 14:49

   У травні 2024 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу ухвалив вирок щодо механіка шахти «Гвардійська», якого звинувачували у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель електрослюсаря.

   Тернівський районний суд визнав обвинуваченого винним і призначив йому покарання у виді  позбавлення волі на строк 5 років, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-розпорядчих функцій щодо робіт з підвищеною небезпекою, а також виконувати роботи з підвищеною небезпекою, на строк один рік.

   Відповідно до законодавства, суд звiльнив обвинуваченого від відбування призначеного судом основного покаpання з iспитовим стpоком - 2 роки.

   У задоволенні цивільного позову потерпілого про відшкодування моральної шкоди  - відмовлено.

  Суд встановив, що наприкінці березня 2020 року обвинувачений, працюючи у другу зміну на шахті «Гвардійська» ПАТ «Кривбасзалізрудком», допустив до виконання робіт працівників без належного огляду устаткування. Не перевіривши стан металоконструкцій, що мали наскрізну корозію, обвинувачений дав дозвіл на роботи. Наступного дня, під час виконання робіт, сталося обвалення металоконструкцій, що призвело до нещасного випадку зі смертельними наслідками для електрослюсаря.

   Обвинувачений в судовому засіданні винним себе у інкримінованому злочині не визнав та пояснив, що причиною нещасного випадку вважає неналежне утримання конструкції  ствола шахти керівництвом підприємства,  надання для роботи затискачів, гарантійний строк експлуатації яких сплив,  а також відсутність на підприємстві належних засобів для перевірки затискачів.

  Незважаючи на невизнання обвинуваченим своєї вини, його винуватість у вчиненні кримінального правопорушення повністю доведена неупереджено і безпосередньо дослідженими судом, згідно до  законодавства, показаннями свідків та судового експерта.

  Таким чином, сукупність зібраних у справі доказів, які всебічно і неупереджено досліджені в судовому засіданні, суд визнав належними, допустимими, достовірними і достатніми для висновку суду поза розумним сумнівом щодо винуватості обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

   Суд роз’яснив, що згідно до законодавства за моральну (немайнову) шкоду, заподіяну працівником під час виконання трудових обов'язків, відповідальність несе організація, з якою цей працівник перебуває у трудових відносинах, а останній відповідає перед нею в порядку регресу, якщо спеціальною нормою закону не встановлено іншого. Тому цивільний позов потерпілого до задоволення не підлягав.

Прессекретар суду Любов КОВАЛЄВСЬКА