flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ознайомлення зі справою

Як ознайомитися з матеріалами справи в приміщенні суду у паперовому вигляді?

   Відповідно до п. 1 Розділу Х Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом ДСА від 20.08.2019 № 814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 18 жовтня 2023 року N 485):

  1. Справи (матеріали кримінального провадження) видаються для ознайомлення апаратом суду за резолюцією судді у разі його відсутності - іншого судді зі складу суду, що розглядає справу, у разі відсутності всього складу суду - секретаря відповідної судової палати, у разі відсутності секретаря судової палати - заступника голови суду, а у разі відсутності заступника голови суду - голови суду на підставі письмової вимоги (заяви) таким особам:

   Особам, які мають право витребування справ за службовим становищем для проведення аналізів, узагальнень або з іншою метою, не пов'язаною з розглядом справи (матеріалів кримінального провадження), справи видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги з резолюцією голови суду (якщо провадження у справі закінчено) або судді/судді-доповідача (якщо провадження у справі не закінчено), після пред'явлення службового посвідчення.

  1. Ознайомлення з матеріалами справи (кримінального провадження) проводиться виключно у приміщенні суду, у визначеному наказом голови суду місці, протягом усього робочого часу суду та в присутності працівника апарату суду. Ознайомлення з матеріалами справи (кримінального провадження) та протоколом (журналом) судового засідання особи, яка перебуває під вартою (підозрюваної, обвинуваченої або засудженої), відбувається у спеціально відведеному місці приміщення суду, визначеному головою суду.
  2. Факт ознайомлення із матеріалами справи (кримінального провадження) фіксується працівником апарату суду в журналі видачі судових справ шляхом вчинення запису про те, хто і коли ознайомлювався зі справою (матеріалами кримінального провадження).
  3. У порядку підготовки судової справи для ознайомлення відповідальний працівник суду після отримання заяви з резолюцією та судової справи забезпечує (перевіряє) її формування згідно з вимогами Інструкції (зокрема, перевіряються наявність томів, повнота підшивання матеріалів справи, наявність опису, відповідність змісту опису фактичній наявності документів, наявність та цілісність наявних у справі технічних носіїв з аудіозаписом (відеозаписом) судового засідання, у випадку збереження запису на оптичному диску).

   У випадку необхідності надання для ознайомлення судової справи (матеріалів кримінального провадження), щодо якої прийнято рішення про розгляд (формування та зберігання) в електронній чи змішаній (паперовій та електронній) формі, справа надається для ознайомлення у відповідній(их) формі(ах) (паперовій та/або електронній).

   Суддя, у провадженні якого перебуває судова справа, самостійно, виходячи з конкретних обставин справи, вирішує питання про форму (паперову, електронну чи змішану), у якій буде надана для ознайомлення така справа.

ВАЖЛИВО!!!

  1. Судова справа видається для ознайомлення після перевірки документів, що посвідчують особу та її повноваження відповідно до чинного законодавства.

Особи під час ознайомлення з матеріалами судових справ можуть робити з них виписки та копії відповідно до вимог законодавства.

  1. Після ознайомленняз матеріалами судової справи така особа робить відповідний запис на своїй заяві про надання судової справи для ознайомлення(із обов'язковим зазначенням підпису, власного імені та прізвища, дати ознайомлення), після чого заява долучається до матеріалів судової справи.
  2. При поверненні судової справи після ознайомленнявідповідальний працівник, який видавав судову справу, повинен ретельно перевірити наявність у судовій справі всіх документів у присутності особи, якій справа надавалась для ознайомлення.

   У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження складається акт у двох примірниках, один з яких за резолюцією судді долучається до судової справи, другий - передається для вжиття відповідних заходів керівнику апарату суду.

   Для того, щоб ознайомитись з матеріалами справи необхідно звернутися до загальної канцелярії суду (3 поверх, каб. 307, тел. 096-400-40-75, режим роботи) з письмовою заявою. Помічник судді, секретар судового засідання, секретар суду, судовий розпорядник повідомляє особу, що подала заяву, про дату та час коли справа може бути надана для ознайомлення. Як правило, можливість ознайомлення з матеріалами справи надається в день звернення із заявою або наступного дня. 

Важливо! При зверненні в суд з заявою про ознайомлення з матеріалами справи, в тексті заяви необхідно вказати номер справи (Наприклад: 215/469/2024) та засоби зв'язку.

Зразок заяви

Як ознайомитися з матеріалами справи в РЕЖИМІ ОНЛАЙН?

   Для того, аби ознайомитися із матеріалами судової справи в режимі ОНЛАЙН, потрібно подбати про створення "Електронного кабінету". Адже саме за допомогою цього сервісу повинні надсилатись заяви про ознайомлення з матеріалами справи.

   Для реєстрації користувача в «Електронному кабінеті» необхідно перейти за посиланням https://id.court.gov.ua/ .

   Суд не приймає та не реєструє процесуальні документи, що були надіслані з електронної пошти з доменним іменем «@mail.gov.ua» або з будь-яких інших доменних імен. Відповідно до вимог розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду, прийом та реєстрація надісланих до суду процесуальних документів повинні здійснюватись з офіційних електронних адрес (Електронних кабінетів), які вони мають створити, перейшовши за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua, за умови попередньої реєстрації офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та з обов`язковим використанням такою особою власного електронного цифрового підпису, з метою обов’язкової ідентифікації за електронним цифровим підписом заявника, як учасника справи, або його представника (адвоката), щоб відбулося дотримання положень ст. 43 ЦПК, ст. 44 КАС та запобігання ознайомлення з матеріалами справи осіб, які не є учасниками провадження.

   Важливо! Щоб зареєструватися на порталі «Електронний суд» необхідно мати електронний цифровий підпис.